Aktualności

 • Miło nam poinformować, że po raz kolejny zadowolony z dotychczasowej współpracy Klient docenił nasze doświadczenie i jakość oferowanych usług. Przystępujemy do realizacji kolejnej dużej inwestycji w zakresie produkcji peletu. System który zaprojektowaliśmy posiada nominalną wydajność produkcyjną ok. 10 ton/godz. Całość stanowią dwa bliźniacze ciągi w pełni zautomatyzowane, sterowane za pomocą sterownika SIMATIC S7. Na potrzeby operatorów przewidziano dwa stanowiska SCADA i lokalne obiektowe panele operatorski 10" Touch Screen

 • Wykonaliśmy "pod klucz" kolejny system sterowania linią produkcji peletu produkowanego ze słomy w centralnej Polsce. Całość procesu: przyjęcie surowca, suszenie, rozdrabnianie, granulowanie, chłodzenie i transport gotowego produktu realizuje system sterowania wykonany przez ANIRO Engineering. W ramach zadania zaprojektowaliśmy system sterowania oraz rozdzielnice elektryczne, wykonaliśmy wszystkie szafy sterownicze i napędowe oraz całość prac łączeniowych na obiekcie. Proces kontrolowany jest przez sterownik SIMATIC oraz system wizualizacji zenon,

 • Wykonaliśmy modernizację układu sterowania maszyny pakującej w wyniku której realizowana jest powtarzalna pozycja nadruku na folii. Dotychczasowe rozwiązanie podawania folii przed wprowadzeniem produktu do pieca obkurczającego nie zapewniało prawidłowego i powtarzalnego pozycjonowania nadruku. W wyniku zastosowania sterowaniaprzesuwem folii z jej pozycjonowaniem problem został wyeliminowany.

 • Własnie z pełnym sukcesem wykonaliśmy modernizację sterowania krajarki maszyny papierniczej, zastępując stary sterownik SIMATIC S5 i komputer operatorki Beloit nowym systemem opartym na sterowniku SIMATIC S7-400 i panelu operatorskim Siemens (www.automation.siemens.com). System współpracuje z regulatorami prędkości silników DC starej generacji, całość funkcji regulatorów realizowana jest poprzez specjalizowany moduł matematyczny. Zadanie wykonane zostało w czasie 3-dniowego postoju planowego krajarki.
  To już nasze kolejne doświadczenie w branzy papierniczej, które wraz ze zrealizowanym przez systemem napędowym maszyny papierniczej oraz kilkoma innymi, mniejszymi zadaniami, daje nam pewność, że automatyka przemysłu papierniczego nie ma dla nas tajemnic.

 • Podpisaliśmy umowę na kompleksową realizację systemu sterowania dużą fabryką peletu zlokalizowaną w południowo-wschodniej Polsce. W zakresie zadania odpowiadamy za: projekt elektryczny zasilania i automatyki, wykonanie szaf sterowniczych, dostawę kabli elektrycznych, dostawę aparatury kontrolno-pomiarowej, wykonanie całości prac kablowych na obiekcie, oprogramowanie systemu sterowania i wizualizacji oraz uruchomienie produkcji. Planowane rozpoczęcie produkcji to I kwartał 2012 r.

 • Wykonujemy kolejna migrację starego systemu sterowania opartego na sterowniku SIMATIC S5 do systemu bazującego na sterowniku SIMATIC S7. Na zyczenie Klienta korzystać będziemy z PLC oraz paneli operatorskich produkcji VIPA (www.vipa.de). To już nasza trzecia realizacji w tym zakresie dla jednego z najbardzeij znanych producentów obwodów drukowanych w Polsce. Poprzednie dotyczyły sterowania piecem i wywoływarką, aktualna związana jest z tzw. graficiarką. Każdorazowo system wymieniany jest w ciągu weekendu, bez zakłócania planu produkcji.

 • Przystępujemy do realizacji systemu sterowania palnikami pyłowymi w kotłach energetycznych elektrociepłowni zlokalizowanej w południowej Polsce. System oparty zostanie o sterownik SIMATIC S7 współpracujący z obiektowymi stacjami ET200 oraz panele opertorskie Touch Screen.

 • Na zlecenie niemieckiej firmy Amandus Kahl przystąpiliśmy do wykonania kompleksowego montażu elektrycznego linii do produkcji peletu ze słomy w rejonie północnej Polski.

 • Na zlecenie Elektrociepłowni znajdującej się na południu Polski wykonaliśmy pełna dokumentację przygotowania, magazynowania i trasportu biomasy do palników pyłowych dwóch kotłów energetycznych: OR32 N i Humboldt. System zaprojektowany został w postaci centralnej szafy sterowniczej oraz lokalnych szafek sterowania miejscowego przy wykorzystaniu sterownika SIMATIC S7, struktury ET200S oraz paneli operatorskich Touch Screen. Funkcje bezpieczeństwa, niezwykle istotne ze względu na wymagania systemu określone przez Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego realizuje rozbudowany sterownik bezpieczeństwa Samos firmy Wieland Electric (www.wieland-electric.pl). Monitoruje on sygnały związane z teperaturami, poziomami, ciśnieniami oraz układem wykrywania iskier.

 • Wykonaliśmy modernizację rozbudowanego systemu regulacji temperatury dla systemu wlewu i pokrycia maszyny papierniczej. Nowy system oparty został na regulatorach TYROTAKT i zapewnia doskonałą dokładnośc i dynamikę regulacji procesu.

 • Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny zostaliśmy wybrani do realizacji systemu automatyki dla linii peletu przez Klienta który docenił nasze badzo duże doświadczenie w tej dziedzinie. Przystępujemy do projektowania, montażu i uruchomienia systemu sterowania dla linii produkcji peletu ze słomy, zlokalizowanej tym razem w centralnej Polsce w okolicach Warszawy. Jesienią bieżącego roku zaplanowano start produkcji.

 • Jesteśmy postrzegani na rynku producentów instalacji dla paliw odnawialnych jako firma posiadające duże doświadczenie w realizacji systemów sterowania dla linii produkujących pelet ze słomy . Otrzymujemy kolejne zapytania od nowych Klientów oraz Klientów, którzy zadowoleni z dotychczasowej współpracy zlecają nam kolejne zadania w tej dziedzinie. Przystępujemy do modenizacji linii produkcji mającej na celu zwiększenie wydajności poprzez zastosowanie dodatkowych urządzeń i rozwiązań technicznych.