Aktualności

 • Firma nasza realizuje system monitorowania i wizualizacji dla koncernu z branży poligraficznej przy wykorzystaniu systemu zenOn firmy Copa-Data. Inwestycja obejmuje 4 zakłady znajdujące się w różnych miastach

 • Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy oficjalnym przedstawicielem na terenie Polski austriackiej firmy Copa-Data, znanego producenta oprogramowania wizualizacji procesów zenOn.

 • Realizujemy projekt i wykonanie sterowania kolejnej fabryki peletu w Polsce.
  Obiekt, zbudowany przed 5 latami nigdy nie został w pełni uruchomiony. W obecnej chwili brak jakiejkolwiek dokumentacji elektrycznej, a istniejące szafy sterownicze nie nadają się do eksploatacji ze względu na ich wykonanie, niekompletność i niezgodność z przepisami bezpieczeństwa i dyrektywami.
  Dzięki dobrej znajomości technologii produkcji peletu wykonaliśmy dokumentację sterowania odpowiadającą konfiguracji urządzeń i instalacji w fabryce oraz wykonaliśmy nowe szafy sterownicze. Planowany rozruch produkcyjny przeprowadzony będzie w listopadzie.

 • Kolejna linia produkcji peletu zostanie wkrótce uruchomiona w okolicach Białegostoku
  System automatyki oparty został na sterowniku S7-300 w strukturze decentralnych wejść/wyjść i urządzeń obiektowych na bazie sieci Profibus DP. Wizualizacja procesu produkcji, parametrowanie, sterowanie, monitorowanie, zarządzanie alarmami zrealizowane zopstało w oparciu o oprogramowanie CITECT.

 • Właśnie zakończyliśmy realizację, której tematem było zaprojektowanie i wykonanie systemu sterowania linii napylania żarówek.
  Linia o niewielkich rozmiarach (ok. 35m2) ze względu na bardzo dużą ilość urządzeń wyposażona została aż w 7 stacji decentralnych I/O i 4 wyspy zaworowe rozmieszczone na obiekcie, całość połączona siecią Profibus DP.
  Dodatkowym wymaganiem była możliwość szybkiego podziału linii na elementy i części w celu transportowania. Zastosowaliśmy złącza przemysłowe dla wszystkich torów prądowych, napięć sterujących, sieci Profibus.